جاذبه های گردشگری زابل

جاذبه های گردشگری زابل، شهر زابل در استان سیستان و بلوچستان به عنوان وسیع ترین استان جنوب شرقی ایران شناخته شده است.

از ویژگی های این شهر می توان به برخورداری از نظام منظم آب رسانی، فعالیت های صنعتی، دانش پزشکی، تخلیه ی فاضلاب و مسئولیت مادران در امور مالی خانواده و... اشاره کرد.


دیدنی های زابل


1-قلعه کهک کهزاد: از مهم ترین جاذبه های گردشگری زابل به حساب میاید که این قلعه از دو طبقه تشکیل شده است و هر کدام از طبقه ها چندین اتاق دارند.


2-زیارتگاه بی بی دوست: این آرامگاه در دشتی گرم و خشک روی تپه های باستانی قرار گرفته و در 10 کیلومتری شمال شرق زابل در نقطه اتصال جاده زابل به شهر هیرمند قرار گرفته است.


3-دریاچه هامون: یکی از جاذبه های زیبای شهر زابل است که سومین دریاچه بزرگ ایران می باشد و این دریاچه از سه دریاچه کوچک به نام های هامون صابری، هامون هیرمند و هامون پوزک تشکیل شده است.


4-آرامگاه خواجه غلطان: مهم ترین زیارتگاه شهر زابل محسوب می شود و پذیرای تعداد بسیاری از گردشگران و زائران علاقه مند به آثار تاریخی بوده است که شامل سردر ورودی با طاق نیزه دار است.


سوغات زابل


1-کشک زرد: کشک زابلی ماده ای زرد رنگ است که از ترکیب گند بلغور و زردچوبه و دوغ آماده می شود که این مجموعه را به مدت یک هفته الی ده روز در کیسه نخی قرار می دهند و سپس آن را درآورده و بعد از ورزدادن، پودر می کنند.


2-چوری: یکی از زیورآلات است که به عنوان النگو مورد استفاده قرار می گیرد و از طریق کوبیدن در قالب مورد استفاده قرار می گیرد.


3-قلیفی: برای پخت این نان شیر یا آب را در ظرفی میریزند و نمک و روغن و خمیرمایه را اضافه می کنند و بعد آرد را کم کم به مواد اضافه می کنند و با دست ورز می دهند تا زمانی که خمیر به دست نچسبد، و بعد خمیر را در کیسه نایلون می گذارند و به مدت یک ساعت در یک جای گرم آن را قرار می دهند تا حجمش دو برابر شود. بعد مقداری خرما که هسته آن را گرفته سرخ می کنند و داخل آن می گذارند و خمیر را به صورت لوله ای می پیچند و در نهایت آن را داخل سینی فر پیچیده و روی آن تخم مرغ و زردچوبه زده و کمی کنجد می پاشند و به مدت یک ساعت در فر قرار می دهند تا آماده شود.


نتیجه گیری


آب و هوای زابل گرم و خشک است و بهترین زمان برای سفر به زابل اوایل اسفند تا اوایل اردیبهشت و اوایل مهر تا اوایل آبان است.