جاذبه ی گردشگری پاریس

جاذبه ی گردشگری پاریس، شهر پاریس به عنوان پایتخت فرانسه شهری با بیش از دو هزار سال قدمت است و پاریس با نام های شهر عشق و شهر نورها شناخته می شود. پاریس سالانه تعداد زیادی توریست را وارد کشور خود می کند به همین سبب صنعت گردشگری یکی از راههای درآمد این گشور محسوب می شود.

این کشور برای جذب توریست بیشتر سالانه سازه های زیبا و جذابی را احداث می کند.


مشهورترین جاذبه های گردشگری پاریس


1-برج ایفل: این برج بلند مرتبه برای نمایشگاه جهانی ساخته شده و امروزه یکی از معروف ترین بناهای دنیا تبدیل شده است. ساخت برج ایفل بیشتر از دو سال طول کشیده است و در بین جاذبه های گردشگری پاریس از همه معروف تر است.


2-موزه لوور: یکی دیگر از جاذبه های گردشگری پاریس است که در مرکز شهر قرار گرفته است و در سمت راست رود سن قرار دارند و آثار هنری و تاریخی زیادی در این موزه نگهداری می شوند.


3-کلیسای سکره کر: این کلیسا در بالاترین نقطه شهر پاریس قرار دارد و بنای زیبایش از فاصله دور هم قابل مشاهده است و معماری بی نظیری دارد که امروزه به یکی از جاذبه های گردشگری پاریس تبدیل شده است.


4-گورستان پرلاشز: پرلاشز نام گورستانی قدیمی در پاریس است که بسیاری از شخصیت های خارجی از جمله نویسنگان و افراد مشهور در آن دفن شده اند.


غذاهای معروف پاریس


1-کرم بروله: یکی از دسرهای دوست داشتنی فرانسوی ها است که روی آن کارامل سفت می ریزند و به طور سنتی با وانیل یا هر طعم دیگری آن را طعم دار می کنند.


2-استیک فریت: یک غذای اصیل فرانسوی است که در تمام اروپا محبوبیت دارد و در قدیم از گوشت کفل و امروزه از گوشت دنده استفاده می کنند.


3-موله فریت: یک غذای بلژیکی محسوب می شود که موله فرینیره هم نام دیگر همین غذا است که یک نوع فست فود به شمار می رود و غذایی پر طرفدار است.


4-اسکارگو: برای تجربه طعم این غذا به دنبال یک رستوران خوب باشید، اسکارگو یا حلزون در فرانسه به صورت داغ و همراه با کره زیاد و حبه های سیر محبوب است.


5-کروک موسیو: نوعی ساندویچ ژامبون پخته شده است که پنیر آب شده را روی ژامبون ریخته و مقدار زیادی سس روی آن می ریزند.


نتیجه گیری


دیدن بهار در پاریس بسیار زیبا است و پاییز این کشور رویایی، سفر به پاریس سفری است که شما در تمام مدت در خیابان ها و جاذبه های گردشگری آن هستید.