چاپ
دسته: blog
بازدید: 1039
جاذبه های گردشگری کیش

جاذبه های گردشگری کیش، کیش یکی از سرسبزترین جزیره های خلیج فارس میباشد و یکی از پر مسافرترین شهرهای ایران است که، به دلیل بهره مندی از امکانات و تفریحات در هر فصلی پذیرای مسافران از شهرهای سراسر ایران است.

کیش یک منطقه آزاد تجاری است که مناسب برای خرید و فروش سودآور است زیرا، قیمت کالا در کیش بسیار ارزان است و بسیاری از گردشگران از کیش دیدن می کنند تا لوازم آرایشی و کالاهای الکترونیکی و... را خریداری کنند.


جاهای دیدنی کیش


1- پارک دلفین: تمام جذابیت این مجموعه به موجودات دریایی ختم نمی شود و باغ پروانه و باغ پرندگان برای تماشا در انتظارتان نشسته اند.


2- کشتی یونانی: در این کشتی می توانید مناظری زیبا هنگام غروب خورشید در کیش را ببینید، این کشتی ساخت کشور بریتانیا است.


3- شهر زیرزمینی کاریز: کاریز در قدیم به معنای قنات بوده است و آب موجود در این قنات شیرین است و برای آشامیدن استفاده می شود. این شهر در عمق 16 متری سطح زمین قرار گرفته است و در فاز اول خود دارای بخش های مختلفی از رستوران سنتی و جدید، گالری های هنری و غرفه های صنایع دستی هستند.


4- مسیر دوچرخه سواری: یکی از طولانی ترین مسیرهای دوچرخه سواری کشورمان در کیش است که هیچ ماشینی جلوی راهتان نخواهد بود و می توانید با خیال راحت هرجا که دوست داشتید ترمز کنید.


سوغات کیش


1- خرما و مرکبات: کیش به دلیل موقعیت جغرافیایی یکی از مناطق کاشت خرما و انواع مرکبات به شمار می آید و دارای نخلستان های زیادی برای تولید خرما است.


2- پوشاک: واردات پوشاک با کیفیت زیاد و قیمت مناسب به دلیل اینکه کیش منطقه آزاد است انجام می شود و همین باعث می شود که بسیاری از افراد لباس را به عنوان سوغات انتخاب کنند.


3- صنایع دستی: از سوغاتی های مهم کیش می توان به کوزه های سفالی، سبد و حصیر و پارچه های گلابتون دوزی و صنایع دستی تهیه شده از صدف، پولک و بقایای آبزیان مانند آویزها و مجسمه های ترکیبی و... اشاره کرد.


نتیجه گیری


آب و هوای کیش گرم و مرطوب است که به همین دلیل بیشتر گردشگران در فصل های خنک تر از قبیل زمستان و پاییز را برای سفر به کیش انتخاب می کنند.