چاپ
دسته: blog
بازدید: 975
گردشگری گروهی

گردشگری گروهی ، به نوعی از گردشگری گفته میشود که در آن گروهی از افراد با هدف گردشگری در زمان مشخصی به مکانهای دیدنی مسافرت میکنند.

در گردشگری که به صورت گروهی میباشد، افراد با هدف مشخصی به مکانهایی که در گروه مطرح شده است سفر کرده و پس از زمان دقیق از سفر بازمیگردند.


گردشگری تفریحی گروهی


توماس کوک را میتوان پدر گردشگری به صورت گروهی نامید که در 5 جولای 1841 اولین تور گروهی را سازماندهی کرد. در اولین گردشگری به صورت گروهی، تعداد افراد 57 نفر بوده که با هزینه یک شیلینگ از لیچستر به لگ بورو و مسافت 11 مایل مسافرت نمودند. در گردشگی تفریحی که تعداد افراد زیادی در این گروه قرار میگیرند، هدف از گردشگری گذران اوقات فراغت و ایجاد شرایط تفریحی برای گردشگران میباشد. در گردشگری که گروهی میباشد، انواع تفریحات به توریسمها ارائه شده و موجب افزایش لذت افراد گردشگر میشود.


گردشگری گروهی شهری


در گردشگری که به صورت گروهی در یک شهر خاص انجام میشود، افراد یک گروه با وسیله نقلیه به مکان دیگری از شهر مسافرت میکنند. معمولاٌ مدت زمان گردشگری شهری یک روزه میباشد که از زمان مشخصی از صبح تا زمان مشخصی از شب ادامه دارد. در این نوع گردشگری، توریسمها مکانهای دیدنی شهر را مشاهده کرده و از فضاهای تفریحی و طبیعتهای شهر استفاده مینمایند. در گردشگی که گروهی بوده و در شهر اجرا میشود، افراد از نقاط مختلف شهر که معمولاً اطلاعات زیادی نداشته اند آگاهی پیدا میکنند. مکانهای زیارتی، دینی، بخشهای مختلف طبیعت مانند آبشار، غار، باغ و مکانهای دیدنی دیگر از قسمتهایی است که معمولاً طرفداران زیادی میان گردشگران به صورت گروهی دارد.


نتیجه گیری:
گردشگری که به صورت گروهی انجام میشود، سفر عده ای از افراد به صورت گروهی بوده که از نقاط مختلف شهر یا کشور در سراسر جهان دیدن کرده و به اهداف مشخص گردشگری میرسند.