جاذبه های گردشگری آبادان

جاذبه های گردشگری آبادان، آبادان یکی از شهرهای بندری جنوب کشور است و این شهر با برخورداری از گردشگری فراوان و منطق طبیعی زیبا، نخلستان های زیاد و بازارهای پر رفت و آمد هر ساله میزبان گردشگران داخلی و خارجی بسیاری است.

آبادان شبه جزیره ای در میان دو رودخانه اروند رود و بهمنشیر است که در استان خوزستان قرار دارد و شهری پیشگام در صنعت پالایش نفت ایران است.


جاهای دیدنی آبادان


1- کلیسای سورت قاراپت: کلیسای سورت قاراپت با مسجد بهبهانی های آبادان همسایه است و آبادان تنها شهری است که کلیسا و مسجد به واسطه دیوار از یکدیگر جدا شده اند.


2- موزه آبادان: اشیای بسیار قدیمی و گران بهایی در این موزه وجود دارد که باید آن را از جاهای دیدنی آبادان که نباید آن را از دست داد، قرار دهیم. این موزه از قدیمی ترین موزه های ایران است که یکی از دیدنی ترین مکان های دیدنی آبادان است.


3- بازار ته لنحی آبادان: محصولات این بازار توسط کارگرهای لنج ها و ملوان ها وارد کشور می شوند و در این بازار می توانید هر محصولی را که می خواهید با قیمت بسیار مناسب پیدا کنید.


4-لب شط: قطعا از بهترین جاهای دیدنی آبادان است که نباید آن را از دست بدهید و اصلا نمی توان به آبادان رفت و به گردش لب رودخانه فکر نکرد.


غذاهای معروف آبادان


1- قلیه ماهی: چند تکه ماهی در ظرف مسی که از سبزی مخصوص، ادویه جات ، سیر و مواد لازم غوطه ور هستند و طعم ترشی دارند.


2- سمبوسه: از تره و جعفری، سیب زمینی و برخی از ادویه ها تشکیل می شود که این ترکیب در غلافی از نان پیچیده سرخ می شود.


3- کبه: برای تهیه ی این غذا باید برنج ها را با مقداری آب روی حرارت ملایم بپزیم تا حدی که برنج ها شبیه شیر برنج شود و بعد سیب زمینی رنده می کنیم و نمک و زردچوبه و تخم مرغ را به این مخلوط اضافه می کنیم. در صورت تمایل می توانید از ادویه های مورد علاقه و گوشت در این غذا استفاده کنید و در آخر به خمیر برنج شکل می دهیم و سیب زمینی یا گوشت را با دیگر مخلفات در خمیر می گذاریم و سرخ می کنیم.


نتیجه گیری


جالب است بدانید اولین خط اتوبوس شهری، اولین پیتزا فروشی، اولین سینمای بدون سقف در ایران در شهر آبادان قرار داشتند و آب و هوای این شهر گرم است و در فصل های پاییز و زمستان بهترین زمان برای سفر به شهر آبادان به شمار می آیند.