معرفی معروف ترین و زیباترین کویرهای ایران

معرفی معروف ترین و زیباترین کویرهای ایران، کویرهای ایران از منحصربه‌فردترین نقاط گردشگری کشورمان به حساب می‌آیند. سفر به بهترین کویرهای ایران برای علاقه‌مندان از بهترین تجربه‌های گردشگری است. کشور ایران به‌دلیل قرار گرفتن در موقعیت خاص جغرافیایی‌اش، به سرزمین چهار فصل معروف است. در بعضی از ماه‌های سال در کل ایران بازه دمایی منفی ۲۰ درجه تا مثبت ۲۰ درجه را می‌توان ثبت کرد. این تنوع آب و هوایی کشورمان را به مقصد گردشگری در تمام روزهای سال تبدیل کرده است.

کویرهای ایران از مقاصد پرطرف‌دار در میان گردشگران داخلی و خارجی هستند. بهترین زمان برای سفر به کویرهای ایران، نیمه دوم سال در فصل‌های پاییز و زمستان است. بخش زیادی از مساحت کشور را بیابان‌های دشت کویر و کویر لوت در مرکز و جنوب شرقی کشور پوشانده‌اند. بهترین کویرهای ایران در دل این بیابان‌های بزرگ قرار دارند. اگر قصد سفر به کویر را دارید، در کجارو می‌توانید تور کویر را تهیه و سفری به‌یادماندنی را در خاطرات خود ثبت کنید. برای آشنایی بیشتر با بهترین کویرهای ایران و پی بردن به اینکه برای سفر به کویر کجا بریم، با این مقاله همراه شوید. کجارو فهرستی از بهترین کویرهای ایران را، همراه با آدرس و اطلاعات مفید برای بازدید از کویرهای ایران، به شما ارائه می‌دهد.

کویر کجا بریم؟

گردشگران علاقه‌مند به کویرگردی و کمپ در کویر، کویرهای زیبای ایران را می‌شناسند؛ اما اگر تجربه سفر به کویر را ندارید و پرسش کویر کجا بریم، ذهنتان را مشغول کرده است، این مقاله را از دست ندهید. بهترین کویرهای ایران در استان‌های خراسان جنوبی، اصفهان، کرمان، یزد و سمنان قرار دارند. هرکدام از کویرهای قرار گرفته در دشت کویر و بیابان لوت جاذبه‌ها و زیبایی منحصربه‌فرد خود را دارند. 

شاید در نگاه اول، رنگ خاکستری و قهوه‌ای کویر توجه شما را جلب کند؛ اما با قدم زدن در کویر گستره زیبایی از رنگ‌ها را خواهید دید. زیبایی‌های کویر قابل توصیف نیستند. اگر تجربه کویرگردی و اقامت در ریگزارها و شنزارهای کویری را داشته باشید، می‌دانید که لحظه غروب خورشید و آسمان پر ستاره کویر در شباز بهترین مناظر کویر هستند.

با شناخت مناسب از کویرهای مختلف، آگاهی از موقعیت جغرافیایی آن‌ها و دانستن مسیر دسترسی به کویرهای ایران می‌توانید مقصد مورد نظر خود را انتخاب کنید. برخی از معروف ترین و زیباترین کویرهای ایران عبارتند از:

کویر ورزنه اصفهان

کویر کاراکال یزد

کویر مصر اصفهان

کویر ابوزید آباد اصفهان

کویر شهداد کرمان

کویر ریگان کرمان

کویر ریگ جن سمنان

کویر مرنجاب اصفهان

کویر ریگ زرین یزد

کویر حلوان خراسان جنوبی

کویر متین آباد اصفهان

کویر زردگاه خراسان جنوبی