جاذبه های گردشگری قشم ، جزیره قشم جزو معروف ترین و بزرگ ترین جزیره های ایران می باشد که در تنگه هرمز واقع است .

این جزیره در رفت و آمد های بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی می باشد و بزرگی آن برابر ۱۵۰۰ کیلومترمربع است . قشم از جزایر استان هرمزگان می باشد که همانند بزرگ ترین جزیره ایران و خلیج فارس در تنگه هرمز قرار دارد و از قدیم به ایران متعلق می باشد . خصوصیت های طبیعی خاصی در این جزیره موجود می باشند که گزینه های مناسبی برای سفر محسوب می شوند ، با دقت به شرایط جوی که این جزیره دارا است بهترین وقت سفر به قشم از این لحاظ از ابتدای آذر تا ابتدای فروردین است .


غار نمک : 


غار نمکی جزیره قشم یکی از قشنگ ترین جاذبه های قشم است که مجموعه ای از زیبایی های خاص خود را در خود جای داده است . موجود بودن رگه های سفید نمک بر بدنه این کوه از دور منظره ای زیبا را رونمایی می کند . این گنبد نمکی در فاصله ی ۹۰ کیلومتری از شهر قشم قرار دارد و در قسمت های انتهایی جنوب غربی جزیره کوه جنوب غربی جزیره کوه گنبدی که به شکل ۲۳۷ متر از سطح دریا فاصله دارد نیز قرار دارد .
غار نمکی هرمزگان با فاصله ی ۲ کیلومتری از ساحل جاده هم جوار خود واقع شده است ، اگر جزو افرادی هستید که به پیاده روی و گردش در طبیعت علاقه دارید توصیه می شود که با پای پیاده این راه را بروید. داخل این غار به خصوص در اعماق آن ، نور کافی موجود نمی باشد و برای دیدن استالاکتیت های بلورین نمک احتیاج به چراغ قوه پرنور است . سقف غار نمک را قندیل های مرمرین و بلورین در شکل های گوناگون پوشش داده اند و منظره ی دیدنی را پدید آورده اند. سعی کنید حتما با کسی که نسبت به این غار آشنایی دارد همسفر بشوید تا از راه و چاه آن آگاه شوید .
جنگل های حرا با ۲۲ هزار کیلومتر از دیگر عجایب شگفت انگیز جاذبه های قشم می باشد که در ساحل های خلیج فارس و دریای عمان قرار دارند . این جنگل های زیبا از پدیده های کم دنیا به حساب می آیند که تحت محافظت سازمان های محیط زیست نیز می باشند . ۲۴۰۰ هکتار از این جنگل ها در ساحل های شمالی و غربی ۶۰ کیلومتری جزیره قشم قرار داده شد . درختان این جنگل ها در کلیه ی طول سال سبز می باشند و اندازه شان به ۳ تا ۶ متر می رسد. خصوصیات جالب این درختان این می باشد که در مدت گذشت میلیون ها سال ، سازگاری خوبی با آب شور را پیدا نموده اند ، به شکلی که از آب شور تغذیه می کنند و با حل نمک آن ، آب را به شکل طبیعی شیرین می نمایند .